Na stavbách by mali byť odborníci, aj preto Združenie výrobcov murovacích materiálov aktívne podporuje murárske remeslo nielen poskytovaním materiálu školám a formou školení pre majstrov, ale aj vďaka popularizačným videám a podpore mladých talentovaných študentov na murárskej súťaži SKILLS SLOVAKIA.

Súťaž SKILLS SLOVAKIA – MURÁR 2023 sa konala v meste Nitra na Strednej odbornej škole stavebnej, ktorej cieľom bolo nielen oceniť najlepších murárov, ale aj popularizovať toto remeslo a prilákať mladých ľudí k jeho výkonu. Aby sme posunuli túto myšlienku ešte ďalej a dosiahli širšiu popularitu medzi mladými ľuďmi, rozhodli sme sa spolupracovať s youtuberom TwileRom, ktorý sa zapojil do súťaže a natočil o tomto zážitku zábavné videá. Jeho prítomnosť na súťaži poskytla skvelú príležitosť šíriť informácie o murárskom remesle medzi svojou online komunitou.

Prvé video spočívalo v tom, že sme spolu s TwileRom zorganizovali súťaž o 10 000 Robuxov. Kto postavil najkrajší dom vo virtuálnom svete a vyhral sa môžete dozvedieť v jeho videu na Youtube. 

TwileR však nezostal iba pri virtuálnej murárčine, ale preniesol svoje schopnosti aj do reálneho sveta stavebníctva a na vlastnej koži si vyskúšal, že murovanie je zaujímavá a kreatívna práca. Síce uznal, že nie je jednoduché, ale po získaní praxe to ide od ruky. Prečo si TwileR myslí, že murárske remeslo je dôležité, a ako sa mu darilo na súťaži mladých budúcich murárov, si môžete pozrieť v jeho ďalšom videu.