Spojili sme sa, aby ste mohli stavať efektívne

O našom združení

Sme výrobcovia murovacích materiálov, ktorých spája cieľ, aby ľudia na Slovensku mohli stavať efektívne. Vyrábame materiály na ekologické, trvácne, bezpečné a zdravé domovy pre všetkých. Členovia združenia zamestnávajú na Slovensku viac ako 545 ľudí a ročne vyrobia 1 330 000 metrov kubických murovacieho materiálu.

Oblasti činnosti združenia

 • Zastupovať spoločné záujmy členov Združenia vo vzťahu k orgánom verejnej moci, orgánom štátnej správy a samosprávy a k ďalším subjektom na území Slovenskej republiky.
 • Presadzovať záujmy členov Združenia pri prijímaní právnych a technických predpisov v oblastiach, ktoré ovplyvňujú predmet činnosti členov Združenia.
 • Informovať verejnosť o aktivitách členov Združenia v oblasti výroby murovacích materiálov.
 • Spolupracovať s verejnými a súkromnými organizáciami a inštitúciami, ktoré sledujú príbuzné ciele.
 • Reprezentovať záujmy členov Združenia vo vzťahu k zahraničiu

Súčasným trendom, a z ekologického hľadiska aj nevyhnutnosťou, je neustále znižovanie energetickej náročnosti budov. Chceme, aby v tejto otázke ľudia vedeli pre svoj domov nájsť vždy tie najlepšie riešenia. Pomáhame im zorientovať sa v záplave informácií a neustálou osvetou reflektujeme na aktuálne výzvy stavebníctva.

Štatút združenia

záujmové združenie právnických osôb

Dátum vzniku

20.8.2018

Naša misia

S našimi produktmi je možné postaviť dom vo všetkých, i tých najprísnejších, energetických kategóriách. Už samotné moderné murovacie materiály s rezervou spĺňajú tepelnoizolačné požiadavky na obvodové steny a majú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Tradícia a skúsenosti s nimi v našom klimatickom pásme potvrdzujú, že ich silnou stránkou v čase výkyvov počasia je z pohľadu šetrenia akumulácia tepla.

Naše výrobky spĺňajú najprísnejšie požiadavky pre obvodové steny a vieme, že cesta k nulovým domom vedie ďaleko efektívnejšie použitím moderných spôsobov vykurovania, vetrania a získavania energie ako ďalším zvyšovaním tepelnej izolácie stien.

Naši členovia

 • Ipeľské tehelne sú pokračovateľom stáročnej tradície využívania žiaruvzdorných a keramických ílov, ktorých ložiská sa v Novohrade nachádzajú. Spoločnosť vznikla v roku 1950. V súčasnosti spoločnosť vyrába viac ako 40 druhov rôznych tehál značky BRITTERM, ktoré svojou skladbou a vlastnosťami spĺňajú všetky kritériá, ktoré požaduje moderná stavba 21.storočia. Ide o výrobky z prírodných surovín, s výbornou pevnosťou a tepelno-izolačnými vlastnosťami.

  Prejsť na stránku
 • PORFIX je komplexný stavebný systém, ktorý je dnes už pojmom pre generácie stavbárov. Neustále prichádza s inováciami, ktoré vylepšujú možnosti stavieb i komfort bývania. PORFIX spľňa najvyššie kvalitatívne štandardy i ekologické normy, história jeho výroby siaha až do konca 50-tych rokov minulého storočia. Skupina PORFIX má celkovo 3 výrobné závody, 2 v Českej republike (Trutnov, Ostrava) a 1 sa nachádza na Slovensku.

  Prejsť na stránku
 • Spoločnosť Wienerberger ponúka komplexné riešenie pre bývanie. Základom je kompletný tehlový systém Porotherm v kombinácii s pálenou strešnou krytinou Tondach, ktoré dopĺňajú lícové tehly a obkladové pásiky Terca, ako aj keramický fasádny systém Argeton. Na Slovensku vlastní dva výrobné závody – v Zlatých Moravciach a Boleráze.

  Prejsť na stránku
 • Spoločnosť Xella vyrába a predáva stavebné materiály Ytong, Silka a Multipor. Kompletný systém Ytong, ponúka vysoký štandard tepelnej izolácie, stabilitu a odolnosť, ľahkú manipuláciu a spracovanie, je nehorľavý a šetrný k životnému prostrediu. Sortiment dopĺňajú tepelnoizolačné dosky Multipor a vápennopieskové tvárnice Silka, spĺňajúce najvyššie požiadavky na únosnosť a protihlukovú ochranu stavieb.

  Prejsť na stránku

Na stiahnutie